به گزارش خبرگزاری فارس از همدان،  دفتر خدمات مسافرتی «ثمین ما» با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی همدان، مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی همدان، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی همدان، معاون پشتیبانی آموزش و پرورش ناحیه 2 همدان، مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر و مدیرعامل شرکت مسافرتی ثمین افتتاح شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان در این مراسم اظهار کرد: فعالیت در دفاتر خدمات مسافرتی، آژانس‌ها و گردشگری تعاملی است که امیدورایم دفتر خدمات مسافرتی «ثمین ما» در همدان در حوزه گردشگری موفق باشد و گام‌های موثری در این حوزه بردارد.

خاکسار: 39 دفتر خدمت مسافرتی در همدان فعالت می‌کنند

علی خاکسار با بیان اینکه هم اکنون 38 آژانس مسافرتی در همدان فعالیت می‌کنند، گفت: این دفتر خدمات مسافرتی به عنوان سی‌ و‌ نهمین آژانس مسافرتی در همدان فعالیت خود را آغاز می‌کند و چند مجوز دیگر نیز در راه است.

وی با بیان اینکه امروز بحث رقابت در دفاتر خدمات مسافرتی به منظور بقا مطرح است، گفت: این دفاتر از شیوه سنتی خارج شده‌اند و افراد تحصیلکرده را برای ارائه خدمات جذب می‌کنند که نقش موثری در توسعه گردشگری دارد.

معاون گردشگری همدان با اشاره به اینکه همدان بازار گردشگری بسیار متنوعی دارد، ادامه داد: در گردشگری تاریخی و فرهنگی از استان‌های برتر کشور هستیم که بالغ بر 80 درصد مسافران غرب کشور در همدان نیز اقامت دارند و از این اماکن دیدن می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه همدان در گردشگری طبیعت‌گردی نیز دارای ظرفیت خوبی است، بیان کرد: تالاب‌ها، سراب‌ها، دشت‌ها و... از جاذبه‌های گردشگری استان هستند که گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می‌کنند.

خاکسار فعالیت اکثر دفاتر خدمات مسافرتی همدان را زیارتی و یا اعزام به ترکیه و مالزی دانست و یادآور شد: امیدواریم استان از منافع دفتر خدمات مسافرتی «ثمین ما» در حوزه گردشگری، رونق حمل و نقل و صنایع دستی بهره‌مند شود.

وی با اشاره به سیاست‌های کلان کشور در منطقه‌بندی گردشگری، تصریح کرد: استان‌های ایلام، کرمانشاه، سنندج، مرکزی و همدان در منطقه 7 گردشگری قرار دارند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان در ادامه با بیان اینکه کتاب گردشگری مناطق در حال تدوین است، این امر را موجب هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های این استان‌ها دانست.

وی گفت: سازمان میراث فرهنگی انتظار تعامل این دفتر با انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی و ارائه آمار ماهانه را دارد.

عباسی: 22 و 23 مردادماه جشن ثبت جهانی سفال لاله‌جین

مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان نیز اظهار کرد: لاله‌جین به عنوان مرکز تولید سفال جهان معرفی و ثبت جهانی شده که موقعیت خوبی برای دفتر خدمات مسافرتی «ثمین ما» ایجاد می‌کند.

بهجت عباسی با بیان اینکه حتی می‌توان در لاله‌جین دفتر نمایندگی ایجاد کرد، اظهار کرد: نیازمند این هستیم که تورهای خارجی در لاله‌جین ورود کنند.

 وی ادامه داد: 22 و 23 مردادماه مراسم جشن ثبت جهانی سفال لاله‌جین با حضور اعضای شورای جهانی صنایع دستی در یونسکو برگزار می‌شود و در این مراسم حکم تحویل داده خواهد شد.

 مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با تأکید بر اینکه لاله‌جین جذابیت بالا در جذب توریست را دارد، بیان کرد: غار علیصدر در نزدیکی لاله‌جین نیز به عنوان یکی از غارهای آبی معروف و ظرفیت جهانی گردشگران بسیاری را جذب می‌کند.

مدیرعامل دفتر مرکزی خدمات مسافرتی «ثمین ما» هدف خود از راه‌اندازی این دفتر در همدان را عملکرد مستقل و عدم وابستگی به تهران در ارائه خدمات مسافرتی دانست.

سودابه تحسینی گفت: در نظر دارم با معرفی بهتر همدان به گردشگران سایر کشور‌ها، گردشگران اروپایی را وارد استان کنم و به دنبال سود و بهره مالی در این کار نیستم.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها خواستار تأمین امنیت در سفر هستند، تصریح کرد: متأسفانه به دلیل تبلیغات منفی علیه ایران گردشگران خارجی چنین خواسته‌ای را در سفر به ایران دارند که ما نیز در تلاشیم تا از راه‌های مختلف اعتماد این گردشگران را جلب کرده و شاهد افزایش ورود گردشگران به ایران و به ویژه همدان باشیم.

خاکسار در پاسخ به درخواست مدیرعامل دفتر خدمات مسافرتی «ثمین ما» در تأمین امنیت گردشگران خارجی، یادآور شد: کمیته امنیت گردشگران در استان فعال است و خوشبختانه تا کنون موردی از ایجاد ناامنی برای گردشگران خارجی در استان مشاهده نشده است.

*دوستی: کارآفرین و اشتغال هدف ایجاد دفتر خدات مسافرتی «ثمین ما»

مدیر دفتر خدمات مسافرتی «ثمین ما» شعبه همدان نیز اظهار کرد: هدف از ایجاد این دفتر در استان ایجاد اشتغال و کارآفرینی بوده و با توجه به احساس نیاز به ارائه خدمات مناسب و اعتبار دفتر مرکزی اقدام به ایجاد این شعبه در همدان کردیم.

نصرت‌الله دوستی ارائه خدمات توسط برخی دفاتر را کافی ندانست و افزود: تلاش می‌کنیم بدون واسطه‌گری خدمات مناسب و کافی به منظور رفاه حال همشهریان و کاهش هزینه‌ها را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه از نیرو‌های متخصص در این دفتر استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون چهار نیرو در این دفتر به مراجعه‌کنندگان خدمات ارائه می‌دهند که با توسعه کار دفتر تعداد این نیروها در استان نیز افزایش خواهد یافت.

مدیر دفتر خدمات مسافرتی «ثمین ما» شعبه همدان افزود: روابط عمومی بالا، تعامل و مشتری‌مداری در عمل سه عامل موفقیت در ارائه خدمات مسافرتی است که ما نیز خدمات خود را در این دفتر بر این سه اصل استوار کرده‌ایم.

وی ساعت فعالیت دفتر شعبه همدان را از ساعت 9 تا 13 در نوبت صبح و 16:30 تا 20:30 در نوبت عصر دانست و بیان کرد: علاوه بر این خدمات تعدادی از نیرو‌ها نیز به صورت آنلاین و 24 ساعته پیگیر صدور بلیت و حقوق مشتریان هستند و حتی شبانه نیز صدور بلیت داریم.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی همدان با ابراز خرسندی از ورود فردی توانمند در این عرصه به استان و قدردانی از اعتماد به سرمایه‌گذاری در استان، گفت: فعالیت در آژانس و گردشگری امری تعاملی است.

علیرضا سلطانیان با تأکید بر اینکه امیدواریم با فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی افق‌های جدیدی در همدان ایجاد شد، اظهار کرد: بازار گردشگری همدان گسترده است و انجمن از امکانات این دفتر و دفتر از امکانات انجمن در طول فعالیت بهره خواهند برد.

وی به فعالیت 39 دفتر خدمات مسافرتی در همدان اشاره کرد و افزود: دفاتر غیر مجاز را به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان معرفی می‌کنیم.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش ناحیه 2 همدان تصریح کرد: ایجاد دفتر خدمات مسافرتی «ثمین ما» در همدان موجب اشتغالزایی، رونق گردشگری و معرفی استان به سایر کشور‌ها می‌شود.

امین اسدبیگی ادامه داد: با توجه به استفاه همکاران از تور‌ها و در برخی موارد انعقاد تفاهم‌نامه در برگزاری تور‌ها و استفاده از سفر‌ها در همکاری و تعامل با این دفتر اعلام آمادگی می‌کنیم.

گفتنی است در پایان این مراسم معاون گردشگری همدان مجوز فعالیت را به سودابه تحسینی مدیرعامل دفتر مرکزی خدمات مسافرتی «ثمین ما» که اصالتاً همدانی است، اعطا کرد.

امروزه یکی از مسائل مهم برای مدیران و شرکتها انجام و اجرای امور مسافرتی می باشد.چرا که زمان و مکان برای اجرای امور هر مجموعه ای یکی از اصلی ترین معیارهاست.شرکت بین المللی مسافرتی ثمین ما این افتخار را دارد تا با کادری حرفه ای  و مسئول  در امور مسافرتی در ایران و خارج از کشور  خدمات خود را به  نحو احسن ارائه  نماید.


ما بر این باوریم که سیاست صرفه جویی در زمان و هزینه ها برای مدیران و شرکتها یکی از مهمترین عوامل است.گاهی تهیه  فقط یک بلیط هواپیما در شرایط خاص و اضطراری میتواند کمک بزرگی برای بهبود راندمان هر شرکتی محسوب گردد.آژانس هواپیمائی ثمین ما این افتخار را دارد که بتواند بصورت   Online  و تمام وقت با تلاش و ارتباطات خود حتی در شرایط خاص و فوری مسافرین خود را حمایت و آرامش در سفر را  برای آنان محیا نماید.از این رو توجه شما را  به بخشی از خدمات ویژه و منحصر به فرد این شرکت جلب مینمائیم:


1)   واحد بلیط Ticketing)) : این  واحد  برخوردار از مدرنترین و حرفه ای ترین  تجهیزات  و توان بالای تهیه بلیط های داخلی و خارجی توسط کلیه خطوط هوایی می باشد.
2 )   واحد  فروش بلیط قطار رجا : شما می توانید با هماهنگی لازم با این واحد در هر ساعتی بلیط قطار به تمام مسیر های داخلی یا خارج از کشور  خود را  در اختیار داشته باشید .      
مدیر عامل و رئیس هیت مدیره :
خانم سودابه تحسینی

3)    واحد پروازهای چارتر:  آژانس مسافرتی  ثمین ما  بصورت روزانه دارای برنامه پرواز چارتر داخلی و خارجی می باشد .مسیرهای داخلی مانند:کیش-مشهد و اهواز ،... و مسیرهای خارجی  مانند :ترکیه –  دبی- مالزی-تایلند و غیره ... آماده ارارئه خدمات  می باشد.
4 )  واحد رزرواسیون هتل:این واحد به صورتOnline     در ایران و تمام نقاط دنیا  از هتل 2 ستاره تا هتل 7 ستاره با نرخهای استثنایی و خدمات درخواستی آماده ارائه خدمات  می باشد.
5 ) واحد تورهای نمایشگاهی:این واحد با برگزاری تورهای تخصصی و حضور در نمایشگاه های خارج و داخل کشور برای کلیه واحد ها و حرفه های موجود در دنیا طراحی گردیده .با این امکان میتوان در کشورهایی که در آن ها نمایشگاه های تخصصی برگزار می شود از آخرین دستاوردها و امکانات که با حرفه شما مطابقت دارد ارتباط برقرار شود.اجرای این  تورها  می تواند به صورت انفرادی و یا گروهی باشد.ضمنا برای سهولت در امور بازرگانی  و ارتباطات میتوانید از مترجم های حرفه ای این مجموعه استفاده نمایید.
6 ) واحد تورهای گردشگری  و تفریحی:امروزه شرکتها و مجموعه های بزرگ  برای تشویق پرسنل و واحد های مختلف خود و بوجود آوردن فضای با نشاط بیشتر اقدام به تهیه تورهای گردشگری می نمایند. واحد تورهای گردشگری ثمین ما   اجرای تورهای مستمر درایران  و خارج از کشور با کیفیت بالا و نرخهای ویژه  این امکان را برای شما فراهم نموده است.
7 ) واحد برگزاری سمینارها و همایشها در ایران و خارج از کشور:در این واحد شما میتوانید از خدمات ذیل بهره مند گردید:
برگزاری سمینارها و جلسات در ایران و خارج از کشور در سالنهای زیبا و مخصوص با کلیه امکانات  .
8 ) واحد ویزا:این واحد با امکانات وسیع خود میتواند در حداقل زمان برای مسافرین اتباع خارجی  برای ایران و مسافرین  ایرانی برای خارج از کشور  و همچنین وقت سفارت در خارج از کشور خدمات خود را ارائه نماید.
9) واحد بیمه:این واحد طرف قرارداد با بیمه های معتبر جهان بوده و  برای کلیه  مسافرین  خود مطابق با درخواست آنان انواع بیمه های مسافرتی  مانند:بیمه AXA     و غیره را صادر نموده  و آرامش را در سفر  برای شما ایجاد   نماید.

10 )  واحد ارز: این واحد آماده ارائه خدمات ارزی به مسافرین است .مسافرین بنا به درخواست خود میتوانند ارز مورد نیاز خود را در ایران  دریافت نمایند. یکی از ویژگی های این واحد آن است ، که اگر  در صورت نیاز به پول در خارج  از کشور شدید  میتواند ارز مورد نیاز خود را در همان کشور به دست آورید .

امید است با همکاری فی مابین بتوانیم آرامش خاطر و لحظات بیاد ماندنی  و همچنین تاثیر  گذار  در امور بازرگانی را برای شما به ارمغان آوریم.
مدیر عامل و رئیس هیت مدیره : سرکار خانم سودابه تحسینی